Sağlık

Clindoxyl Jel Krem Ne İşe Yarar?

Genel olarak eczanelerde bulabileceğiniz ve sivilce sorunu olan kişiler tarafından tercih edilen Clindoxyl jel sivilce problemi olan birçok kişi tarafından araştırılıyor. Clindoxyl jel bir sivilce kremidir. Diğer sivilce kremlerine nazaran biraz pahalıdır. 25 gram olan tüpler halinde satışa sunulmaktadır. Sadece eczanelerde satılmaktadır. Bu yazımızda Clindoxyl Jel nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır, içeriği, fiyatı ne kadar, muadilleri, özellikleri, faydaları ve yan etkileri hakkında bilgi verdik.

Clindoxyl Jel Nedir?

Bu jel Glaxo Smith kKine firması üretmiştir. Aynı zamanda sadece sivilce sorunu olan kişiler tarafından kullanılmaz. Siyah nokta ciltte meydana gelen beyazlık ve ciltte oluşan lekeler için de kullanılmaktadır. Fakat kişi kendi iradesine bağlı olarak bu kremi kullanamaz. Öncelikle bir uzman doktora danışması ve doktorun uygun görmesi halinde kullanması gerekir.

Şimdi sizlere clindoxyl jelin içeriğinde neler var? Clindoxyl jel ne işe yarar ve nasıl kullanılır gibi konular hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. O halde sizde yazımızın devamını okuyarak bu konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Clindoxyl Jel İçeriği

Clindoxyl jel içeriğinde benzoil peroksit, dimetikon, karbomer, disodyum, disodyum lauril s lfosüksinat, kolloidal,edta, gliserol , poloksamer yer almaktadır. Özellikle sivilceleri ile başı dertte olan kişiler tarafından kullanılır. Kısa süre içerisinde etkili sonuçlar elde etmek mümkündür. Bu jelin görüntüsü beyaz ve açık krem rengidir. En fazla 12 hafta kadar sürülmelidir.

Fazla kullanıldığında yan etkileri ile karşılaşmak mümkündür. Cilde uygulandıktan sonra kurulmalı ve bunun ardından ise durulanmalıdır. Dudak, göz, ağız gibi yerler ile asla temas ettirilmemelidir. Hassas cilde sahip olan kişiler ise öncelikle az bir miktar sürmeli, daha sonra herhangi bir alerji meydana gelmez ise rahatsızlık oluşan yere komple sürülmelidir. Eğer kızarma, kabarıklık ve kaşıntı gibi semptomlar meydana gelir ise krem kullanılmaya ara verilmeli ve hemen doktora danışılmalıdır.

Clindoxyl Jel Ne İşe Yarar?

Clindoxyl jel; özellikle de son dönemlerde çok fazla duyulan bir kremdir. Fiyatı biraz yüksek olsa da birçok kişi tarafından tercih edilir. Peki, ne işe yarar diye soruyorsanız hemen anlatalım. Clindoxyl jel siyah nokta, sivilce, leke gibi problemi olan kişiler tarafından kullanılır. Fakat genel olarak sivilce problemi yaşayanlara uzman doktorlar tarafından tavsiye edilir.

Bu kremi kullanmak için öncelikle bir hekime görünmek iyi olacaktır. Hekim rahatsızlığa bakacak ve gerekli tetkikleri yaptıktan sonra bu kremi tavsiye edecektir. Sivilce sorunu olan kişiler tarafından düzenli bir şekilde bir hafta kullanıldığında gözle görülür bir değişim meydana gelir. Çünkü diğer sivilce kremleri gibi değildir. En hızlı sonucu bu jel verir. İnce tabaka halinde sivilce, siyah nokta ve leke olan bölgeye sürülür. Bu krem sürüldükten sonra güneş ile temas edilmemelidir.

Çünkü bu kremin cildi yenileyici ve soyucu özelliği mevcuttur. Bu kremi sürdükten sonra güneşe çıkmak cildi olumsuz bir şekilde etkiler. Ciltte leke meydana gelmesine sebep olur. Cildin yağ dengesini bozar ve sivilcelerin daha fazla oluşmasını sağlar.

Clindoxyl Jel Nasıl Kullanılır?

Clindoxyl jel hakkında olumlu yorumlar çok fazladır. Bu sebeple de olumlu yorumları görenler kullanmaya başlamak istiyor. Fakat bu kremi kullanmak isteyen kişilerin öncelikle bir muayene olması şarttır. Çünkü cildinde veya vücudunda her sivilce çıkan kimse bu kremi kullanamıyor. Genel olarak sivilcesi büyük ve iltihaplı olan kişilere veriliyor. Ya da uzun senelerdir sivilce şikâyeti olan kişiler tarafından kullanılıyor. Peki, clindoxyl jel nasıl kullanılır diye soracak olursanız hemen sizlere bu konu hakkında fikir verelim. Kremi uygulamadan önce ilk olarak yapılması gereken cildin temizlenmesidir.

Cildi düzgün bir şekilde temizledikten sonra kremi ince bir şekilde cilde sürüp masaj yapılır. Krem ciltte kaybolmalıdır. Aynı zamanda gece yatmadan evvel yapılması ve tabağa kadar beklemesi daha iyi olacaktır. Eğer uzun saatler boyunca bekleme imkanı yoksa en az bir iki saat kadar ciltte kalması da iyi olacaktır. Kremin ne kadar dozda kullanılacağını uzman doktor karar verecektir. Bu sebeple de doktorunuzun uygun gördüğü dozda kullanmanız tavsiye edilir.

Clindoxyl Jel Nerelerde Kullanılır?

Son zamanlarda gündemde olsa da aslında çok uzun zamandır kullanılan Clindoxyl bir çok kişi tarafından merak edilmektedir. Bunlardan en çok merak edilenlerden biri de Clindoxyl Jel krem nerelerde kullanılır sorusudur. Genel olarak ciltte sorunu olan kişiler için tercih edilir. Akneler, sivilceler, lekeler, siyah noktalar gibi sorunları tedavi eden bir ilaç türüdür. Ciltte meydana gelen sorunların kısa süre içerisinde tedavi edilmesine yardımcı olur. Bakterileri öldürücü özelliği vardır. Ciltte bulunan yağ üretiminin normal seviyede olmasını sağlar. Eğer ciltteki yağ fazla ise azaltır.

Cildi yenileyici özelliği vardır. Bu nedenle de sivilce problemi, leke problemi, siyah nokta problemi ve akne problemi olan kişiler tarafından kullanılabilir. Kullanmak isteyen kişilerin öncelikle bir doktora danışması ve doktor uygun görürse kullanması daha iyi olacaktır.

Clindoxyl Jel Faydaları Nelerdir?

Clindoxyl jel; ciltte oluşan sorunları tedavi eden en etkili kremlerden bir tanesidir.

Clindoxyl Jel Krem’in faydalarını maddeleyecek olursak;

 • Ciltte oluşan ve geçmek bilmeyen sivilceler mevcut ise; sivilcelerin en kısa süre içerisinde geçmesini sağlar.
 • Sivilceleri söndürür.
 • Tekrardan yeniden sivilce oluşumuna engel olur.
 • Sivilcelerde bulunan iltihapları ve enfeksiyonları kurutur.
 • Sivilcenin sebep olduğu izleri giderir.
 • Siyah noktaları olan kişiler tarafından kullanılır ise siyah nokta sorununu ortadan kaldırır.
 • Düzenli bir şekilde kullanıldığında ise siyah nokta sorunu yok olur.
 • Gözenekler açılır ve temizlenir.
 • Cilt olduğundan daha parlak görünür.
 • Lekeler ise kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine sebep olur. Clindoxyl jel leke problemini de ortadan kaldırır. Düzenli olarak lekelerin bulunduğu bölgeye sürülür ise lekelerin rengini açar ve daha sonra ise lekeleri yok eder.

Clindoxyl Jel Fiyatı 2021

Clindoxyl jel fiyatı her sene değişiklik göstermektedir. Bu fiyatlar satılan eczaneye ve grama göre farklı olmaktadır. Şu anda ise Clindoxyl jel fiyatı 2021 senesi için 70,34 tl’dir. Her sene fiyatlarda değişiklik meydana gelir. Diğer sivilce kremleri ne göre fiyatı biraz daha pahalıdır. Fakat kullanıcıların yorumlarına bakıldığında etkisinin daha fazla olduğu görülmektedir.

Clindoxyl Jel Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Clindoxyl jel kullanmadan önce bilinmesi gereken hususlar mevcuttur. Şimdi sizlere bu konudan bahsetmek istiyoruz. İşte clindoxyl jel kullanmadan önce bilinmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir.

 • Bu kremin içerisinde antibiyotik vardır. Antibiyotik oranı çok fazla olduğu için mutlaka talimatlara uygun bir şekilde kullanılması gerekir.
 • Mukozaya uygulanması sakıncalıdır ve asla unutulmaması gerekir.
 • Burun, ağız, göz, kulak gibi yerler ile asla temas edilmemelidir. Yanlışlıkla temas edildiği zaman ise soğuk su ile sıklıkla durulanmalı ve krem vücuttan arındırılmalıdır.
 • 12 yaşın altında olan çocuklar için kullanılması sakıncalıdır. Hiçbir çocuk için doktora danışmadan kullanılmamalıdır.
 • Klindamisin ile alerjisi olan kişiler bu kremler uzak durmalıdır. Kremin alerji yapma riski fazladır. Bu sebeple de bu rahatsızlığı olan kişiler kullanacak ise dikkatli olmalıdır. Belirli bir miktar uygulamalı ve alerji olur ise devam etmemelidir.
 • Krem cilde sürüldüğünde asla üzerine makyaj uygulanmamalıdır. Makyaj ile bu krem karıştığı takdirde inanılmaz zararı ortaya çıkarır. Kremin etkisi yok olur ve sadece zararlı etkileri ile karşılaşırsınız.
 • Ciltte meydana gelen yara, yanık gibi problemlerin üzerine asla uygulanmamalıdır. Bu problemlerin üzerine uygulanır ise inanılmaz acı verir ve aynı zamanda tehlikeli olur.
 • Kremi kullanımının nasıl olacağını uzman doktor detaylı bir şekilde anlatmaktadır. Hasta ise kremi kullanırken doktorun tavsiye ettiği şekilde kullanmalıdır. Asla bunun dışına çıkmamalıdır.

Clindoxyl Jel Ve Pomad Arasındaki Farklar

Clindoxyl jel ve pomad arasında farklar mevcuttur. Bu farklar ise şu şekildedir. Jel; kısa süre içerisinde ciltte meydana gelen sorunu giderir. Pomadın tedavi süreci ise daha uzundur. Etkili ve kısa zamanda sonuç almak için ise genel olarak jel tercih edilir.

Clindoxyl Jel Yan Etkileri

Bu kremin inanılmaz faydalarından bahsettik. Peki, yan etkileri var mıdır diye soruyorsanız hemen açıklayalım. Aslında doktorun tavsiye ettiği şekilde kullanılır ise herhangi bir yan etkisi ile karşılaşma oranı çok düşük ihtimaldir. Fakat alerjik bünyeye sahip olan kişiler tarafından kullanıldığında alerjik reaksiyonlara sebep olmaktadır. Bu sebeple de bu tarz kişilerin az miktarda kullanması ve herhangi bir alerji olmaz ise miktarı artması tavsiye edilir. Alerjik reaksiyondan başka herhangi bir yan etkisinin bulunduğu söylenemez.

Clindoxyl Jel Muadilleri

Pek çok çeşit sivilce kremi mevcuttur. Clindoxyl jel ise bir sivilce kremidir. Sivilce kremleri arasında tercih edilen ve en etkili olduğu bilinen bir kremdir. Bu nedenden dolayı da sivilce problemi olan kişiler tarafından ilk sırada bu krem yer alır.

Fakat clindoxyl jel krem muadilleri mevcuttur. Şimdi sizleri bu konudan bahsetmek istiyoruz. İşte Clindoxyl jel kremin muadilleri aşağıdaki gibidir.

Benzamycin Topikal Jel

Bu jel sivilce akne gibi şikâyeti olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Çok güçlü bir yapısı vardır ve düzenli bir şekilde kullanıldığında başarılılık seviyesi en üst oranda olmaktadır. Dikkat edilmesi gereken ince bir şekilde cilde uygulanmalıdır. Durulanması gerektiği zaman ise ılık su tercih edilmektedir.

İmex Krem

Sivilce problemi olan kişiler tarafından tercih edilir ve sivilceyi en az 2-3 günde kurutucu özelliği bulunur. Sivilcede bulunan iltihapları yok eder.

Acnelyse Krem

Acnelyse krem, sivilce ve aynı zamanda leke problemi olan kişiler tarafından kullanılır. Leke ve sivilce problemi olan kişiler düzenli bir şekilde cilde bu kremi uygular. Bu krem ciltte bulunan ölü deriyi yok eder ve cildin tabakasını kaldırarak yeni deri oluşumunu sağlar. Faydasını görebilmek için düzenli ve doktorun uygun gördüğü şekilde kullanmak son derece önemlidir. Aksi halde kısa zaman içerisinde fayda beklemek mümkün değildir.

Clindoxyl Jel Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Clindoxy jelin içerisinde bilindiği üzere benzoil peroksit ve klindamisin fosfat yer almaktadır. Bu nedenle de cildi kurutucu özelliği mevcuttur. Bu maddelere karşı alerjisi olan kişiler tarafından kullanımı asla önerilmemektedir. Sadece genel olarak sivilce, leke ve siyah nokta tedavisi için kullanılır. Kullanım süresi asla 12 haftadan uzun sürmez.

En az 2 hafta en fazla ise 12 hafta kullanıma gerçekleşir. Daha fazla kullanıldığında cildin derisi inceleri ve bu da cildin olumsuz bir şekilde etkilenmesini sağlar. Eğer bu kremi kullanırken ciltte tahriş, kuruma gibi herhangi bir problem meydana gelir ise hemen doktora danışılmalıdır. Bu kremi kullanırken güneş ışınlarından cildi korumak son derece önemlidir. Krem kullanıldığında ve güneş gördüğünde ciltte güneş yanığı, güneş lekesi meydana gelmektedir.

Clindoxyl Jel Krem Sıkça Sorulan Sorular

Clindoxyl Günde Kaç Kere Kullanılır?

Clindoxyl Krem günde bir kez olacak şekilde ılık su ile temizlenmiş cilde ince bir tabaka halinde kullanılır.

Clindoxyl Jel Reçetesiz Satılır Mı?

Evet, Clindoxyl Jel reçetesiz olarak eczanelerde satın alabilirsiniz.

Clindoxyl Jel Aile Hekimi Yazabilir Mi?

Evet, Clindoxyl Jel Aile Hekimi tarafından yazılabilir.

Clindoxyl Jel Yüzde Kaç Saat Kalmalı?

Cilt türleri, hastalıkları ve hassasiyetleri birbirinden farklı olduğundan belirli bir saat vermemiz doğru olmayacaktır. Lütfen, Dermatolog’un tavsiye ettiği şekilde ve zaman aralığında kullanınız. Yine de bir saat aralığı almak isteyenler için genelde geceleri kullanıldığı göz önünde bulundurulduğunda 5-10 saat diyebiliriz.

Clindoxyl Jel SGK Karşılıyor Mu?

Reçeteli ya da reçetesiz olarak satılabilen bu krem, reçeteli aldığınızda devlet (SGK Sosyal Güvenlik Kurumu) tarafından bedeli ödenmektedir.

Clindoxyl Jel Sivilce İzlerini Geçirir Mi?

ss

Clindoxyl Jel Sırta Sürülür Mü?

ss

Clindoxyl Jel Siyah Noktalara İyi Gelir Mi?

ss

Clindoxyl Jel Kaldırıldı Mı?

ss

Clindoxyl Jel Kaşıntı Yapar Mı?

ss

Clindoxyl Jel Kaç Günde Etkisini Gösterir?

ss

Clindoxyl Jel Kızarıklık Yapar Mı?

ss

Clindoxyl Jel Kaç Ay Kullanılır?

ss

Clindoxyl Jel Hamileler Kullanabilir Mi?

ss

Clindoxyl Gece Mi, Gündüz Mü Kullanılır?

Clindoxyl Jel için gece veya gündüz kullanılacak gibi bir şart yoktur. Fakat güneş ışığına maruz kaldığında tahrişlere yol açabildiği bilinmektedir. Bu nedenle Clindoxyl Jel Krem geceleri yada güneşsiz geçen kış aylarında kullanılması daha uygundur.

Clindoxyl Jel Gözenek Sıkılaştırır Mı?

ss

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu