Sağlık

Acnelyse Krem Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Acnelyse krem (Acnelyse Merhem); sivilce tedavisi için uzman hekimler tarafından önerilen, ciltte bulunan hücrelerin yenilenmesini sağlayan, cildin pürüzsüz bir yapıya sahip olmasına yardımcı olan bir kremdir. Eczanelerde 20 gram olarak satışa sunulmaktadır. Bu yazımızda Acnelyse krem nedir, Acnelyse krem ne işe yarar, nasıl kullanılır, içeriği, fiyatı ne kadar, muadilleri, faydaları ve yan etkileri hakkında bilgi verip, merak edilenleri cevapladık.

Acnelyse Krem Nedir?

Acnelyse Krem, Sivilceyi tedavi eden en etkili krem olarak bilinmektedir. İçerisinde a vitamini bulunur. Bu sebebe bağlı olarak düzenli bir şekilde kullanıldığında derinin üst yüzeyini soyar ve yeniden bir deri oluşmasına yardımcı olur.

Aynı zamanda bu krem sedef ve egzama gibi deri rahatsızlığı olan kişiler tarafından da kullanılmaktadır. Fakat mutlaka uzman hekimler tarafından önerilmeli ve onların gözetimi altında kullanılmalıdır. Aynı zamanda ciltte bulunan siyah noktaları ve iltihapları kısa süre içerisinde tedavi eder. Reçete ile satışa sunulmaktadır. Hekim kontrolünde kullanılmadığında bazı alerjik reaksiyonları ortaya çıkarabilir ve cildi olumsuz bir şekilde etkileyebilir.

İlk kullanmaya başlanıldığı andan itibaren olumlu sonuçları ortaya çıkarmayı başarır. İltihaplı sivilcelerin kısa zaman içerisinde iltihabını kurutur. Siyah nokta oluşumuna engel olur. Bu kremi yeni kullanan kişilerin cildinde hassasiyet batma hissi sıcaklık ve kaşıntı gibi semptomlar görülmesi normaldir. Fakat ciddi durumlarda mutlaka bu kremi kullanmaya ara vermeli ve hemen bir hekime danışmalısınız. Sivilce tedavisi için kullanıyorsanız; ilk hafta sivilceleriniz de müthiş bir artış meydana gelebilir. Bu son derece normaldir.

Derinin altında bulunan sivilceleri yüzeye çıkarır ve yağ dengesini normal seviyeye getirerek bütün sivilceleri yok eder. Bunun için aksatılmadan hekimin uygun gördüğü kullanım şekline göre cilde uygulanmalıdır. Şimdi sizlere acnelyse krem içeriğinden bahsetmek istiyoruz.

Acnelyse Krem İçeriği

Acnelyse kremin içeriğinde; deiyonize su, propilen glikol, flante, vazelin, e321, ionol, nipasol bulunmaktadır.

Acnelyse Krem Ne İşe Yarar?

Acnelyse genel olarak sivilce problemi olan kişiler tarafından kullanılmaktadır. Yani sivilce kremi olarak bilinir. Çok başarılı ve etkili bir krem olan Acnelyse krem; kısa zaman içerisinde ciltte bulunan hücrelerin yenilenmesine katkıda bulunur. Cilde uygulandığında cildin üst tabakasını kaldırır ve alt tabakadan yeni bir tabaka oluşumunu sağlar.

Sadece sivilce tedavisi değil; balık pulu tedavisi, sedef hastalığı ve egzama hastalığı gibi birçok rahatsızlıklara da iyi geldiği bilinmektedir hekimler tarafından ciltte meydana gelen lekeler ve siyah noktalar için de hastalara verilmektedir. Fakat öncelikle şikâyeti olan kişilerin bir hekime danışması ve kontrollerini yaptırması gerekmektedir. Eğer hekim uygun görür ise bu kremi yazacaktır.

Acnelyse Krem Nasıl Kullanılır?

Yukarıdaki başlıkta Acnelyse krem ne işe yarar sorusuna kısaca cevap verdik. Gelelim, Acnelyse Krem Nasıl Kullanılır sorusunun cevabına. Acnelyse kullanmadan önce mutlaka cilt düzgün bir şekilde temizlenmelidir. Temizlenen ve kurulanan cildin üzerine nohut tanesi kadar acnelyse uygulamalı ve yedirilmelidir. Cilde asla baskı yapılmamalıdır. Genel olarak gece yatmadan evvel sürüldüğünde daha etkili olduğu görülmektedir. Çünkü gündüz sürüldüğünde özellikle de güneşin olduğu zaman sürüldüğünde cilt olumsuz bir şekilde etkilenmektedir.

Bu krem sürüldüğünde güneş ve aynı zamanda güneş ışınlarına asla durulmalıdır. Güneşte durulduğu zaman ciltte lekeler meydana gelebilir. Çünkü bu krem cildi soyarak tedavi etmektedir. Cilt inceldiği için güneşten kısa süre içerisinde etkilenir ve ciltte kötü görüntüye sebep olabilecek lekeler oluşur. Genel olarak bu krem 6 hafta kadar kullanılmaktadır. Fakat 6 haftanın sonunda eğer yeterli değil ise hekim bunu artırabilir. Önemli olan düzenli bir şekilde kullanılmalı ve asla tedaviyi yarıda bırakılmamalıdır. Tedaviyi yarıda bırakılır ise sonradan yeniden sivilceler meydana gelebilir.

Bir önceki yazımız olan Evde sivilce nasıl geçer başlıklı yazımızı okumak için tıklayın.

Acnelyse Krem Nerelerde Kullanılır?

Acnelyse krem nerelerde kullanılır sorusu birçok kişinin merak ettiği konulardan biri olmuştur. Bu krem uzun seneler öncesinden kullanılmaya başlanmıştır. Birçok kişi tarafından ise tavsiye edilmektedir. Fakat bu krem uzman hekim kontrolünde kullanılması gereken bir kremdir. Sivilceleri tedavi etmek için, sedef hastalığı için, egzama için ve balık pulu rahatsızlığını tedavi etmek için kullanılan bir krem türüdür. Faydasını görebilmek adına düzenli bir şekilde kullanım son derece büyük önem taşımaktadır. Düzenli bir şekilde kullanıldığında bir hafta içerisinde etkisini göstermektedir.

Acnelyse Krem Faydaları

Acnelyse merhem birçok rahatsızlığı tedavi etmek için kullanılan ve en etkili olarak bilinen bir krem çeşididir. Düzenli bir şekilde kullanıldığında ciltte bulunan problemleri onarır. Şimdi sizlere acnelyse krem faydalarından söz etmek istiyoruz.

 • Ciltte bulunan sivilceleri kurutur ve sonrasında ise tamamen yok eder
 • Ciltte bulunan sivilcelerin izlerinin yok olmasını sağlar
 • Cilt soluk bir görüntüde ise bu görüntüyü kısa zaman içerisinde giderir
 • Cildin olduğundan daha parlak ve canlı görünmesi ne sebep olur
 • git de iltihap ve enfeksiyon bulunuyor ise bu sorunların yok olmasını sağlar ve iltihapları kısa zamanda kurutur
 • Ciltte bulunan ölü deriyi yok eder ve cildin yenilenmesine yardımcı olur.
 • Sedef rahatsızlığı için kullanıldığı bilinmektedir
 • Vücutta meydana gelen egzamayı tedavi eder ve egzamanın sebep olduğu kuruluğu giderir.
 • Ciltte meydana gelen siyah noktaları yok eder
 • Leke tedavisi için kullanılmaktadır. Ciltte bulunan lekelerin zamanla rengini açarak kaybolmasına yardımcı olur.

Acnelyse Krem Zararları( yan etkileri)

Acnelyse’nın çok ciddi yan etkileri bulunmamaktadır. Fakat biliyorsunuz ki her ilacın doğru bir şekilde kullanılmadığında yan etki ve zararları bulunabilmektedir. Bazı kişilerde ya da cildi hassas olan kişilerde Acnelyse kremin yan etkileri meydana gelebilir.

Acnelyse merhemin yan etkiler şu şekilde sıralanabilir;

 • Ciltte duyarlılık ve ciltte hassasiyet
 • Ciltte meydana gelen kaşıntı.
 • Boğazda şişlik,
 • yüz kısmında şişlik.
 • kurdeşen
 • nefes almada zorluk
 • karın ağrısı
 • ciltte kaşıntı,
 • kızarıklık,
 • tahriş

Bu etkiler seyrek ve orta seviyede rastlanmaktadır. Ciddi yan etkiler meydana geldiğinde ilaç kullanımına ara verilmeli ve hemen bir hekime başvurulmalıdır.

Acnelyse Krem Fiyatı

Acnelyse satış fiyatı satılan yere göre değişiklik göstermektedir. Günümüzde kullanılan ve binilen en etkili sivilceyi tedavi eden bir kremdir. Ortalama Acnelyse Krem’in fiyatı 55 TL olarak satışa sunulmaktadır. Bu krem eczanelerin dışında herhangi bir yerde satılamaz ve sadece reçete ile satılır.

Acnelyse Krem Muadilleri

Acnelyse’nın muadillerinin merak mı ediyorsunuz? Şimdi sizlere bu konu hakkında detaylı bilgiler verelim ve sizlere bu konudan bahsedelim. İşte Acnelyse krem muadilleri;

 • Clindoxyl jel
 • Cliponer jel
 • Zoretaninkapsül
 • Vesanoid yumuşak kapsül
 • Aknetrent yumuşak jelatin kapsül
 • Tre krem
 • Acnelyse fort jel
 • Acnegen jelatin kapsül
 • Madecassol krem
 • Azalderm krem
 • Tretin krem
 • Eritretin jel

Acnelyse Krem Sıkça Sorulan Sorular

Acnelyse Krem Reçetesiz Alınır Mı?

Acnelyse krem reçetesiz bir şekilde satılmaz. Bu kremi kullanmak istiyorsanız öncelikle bir hekime başvurulmalı ve eğer hekim uygun görür ise reçete ile gidip eczaneden almalısınız.

Acnelyse Krem Sgk Karşılıyor Mu?

Hayır, Bu krem SGK tarafından karşılanmamaktadır.

Acnelyse Krem Yazın Kullanılır Mı?

Acnelyse kullanımında genel olarak kış mevsimi tercih edilir. Çok gerek görülür ise yaz aylarında da kullanılabilir. Yaz aylarında kullanılacak ise güneşe ve güneş ışınlarına maruz kalınmamalıdır. Eğer güneş ve güneş ışınlarına maruz kalınıyor ise ciltte lekeler meydana gelir ve bu lekelerin geçmesi ise uzun zaman alır. Bu sebepten dolayı bu krem kullanılırken genel olarak kış mevsimi tercih edilir.

Acnelyse Krem Lekeleri Geçirir Mi?

Acnelyse krem lekeleri geçirmek için kullanılan bir kremdir. Cildi soyarak tedavi ettiği için lekeleri geçirir. Bunun için düzenli bir şekilde kullanmak son derece önemlidir.

Acnelyse Krem Kaç Günde Bir Kullanılır?

Acnelyse krem/merhem hekimin tavsiye ettiği şekilde kullanılmaktadır. Genel olarak gece yatmadan evvel cilde uygulanması tavsiye edilir. Çünkü gündüz cilde uygulamak cilt için iyi olmadığı söylenmektedir. Bu nedenle de günde 1 defa ve gece uygulanılması ciltte bulunan problemleri iyi gelmektedir.

Acnelkyse Krem Kızarıklık Yapar Mı?

Acnelyse krem ilk defa kullanılıyor ise kızarıklık yapma ihtimali yüksektir. İlk zamanlar kızarıklık yapabilir fakat cilt alıştıkça bu semptom ortadan kalkacaktır. Bu kremi kullanırken ince tabaka halinde cilde uygulanılması son derece önemlidir. Eğer ince uygulanılmıyorsa bu da kızarıklık yapabilir.

Acnelyse Krem Kaşıntı Yapar Mı?

Acnelyse krem kullanırken kaşıntı yapması çok normaldir. Cilt kremi alıştıktan sonra kaşıntıda ortadan kalkacaktır. Aynı zamanda cilt soyulmaya başladığında da kaşıntı meydana gelebilir.

Acnelyse Krem Kullananlar ve Yorumları

Acnelyse krem kullananlar tarafından ekşi sözlük, kızlar soruyor ve şikayet var gibi platformlarda yapılan bazı kullanıcı yorumları.

Kullanıcı Yorumu: Her akşam yarım mercimek kadar yüzüme sürdüğüm krem. Az miktarda bile iki hafta boyunca yüzüm hassaslaştı ve dudak çevrem kızardı. iki üç hafta sonra cildim alıştı.

Kullanıcı Yorumu: Cildimdeki lekelerden dolayı doktorum tarafından kullanımı ilk hafta 2 kere, 2. hafta gün aşırı, 3 haftadan itibarense her gece olmak üzere kullanmam tavsiye edildi. 2 hafta kadar kullandım fakat yaşattığı tahriş dillere destan olduğundan 3. aşamaya cesaret edemedim.

Kullanıcı Yorumu: Ben sivilcelerim çıktığında kremi sadece o bölgeye çok az bir miktar sürüyorum. Sonra sihir kendini gösteriyor ve bir günde sivilcemi kurutuyor ve pürüzsüz hale getiriyor.

Kullanıcı Yorumu: Bu kremi kullanırken dikkatli olmanız gerekiyor. Sakın daha etkili olsun diye fazla sürmeyin, yüzünüzü mahvedebilirsiniz. Çok kuvvetli bir ilaç bu nedenle de nohut tanesinden de az sürmeniz lazım.

Kullanıcı Yorumu: Doktorum Acnelyse kremi yüzümde 10 dakika kadar durdurup sonrasında hemen yıkamam gerektiğini söylemişti. Peki ben ne yaptım? Tabi ki de etkisini daha fazla görebilmek için kremi gece sürüp sabah yıkadım. Ne mi oldu sonra? Kimyasal peeling yapmış gibi 2 gün boyunca yüzümde felaket ötesi bir soyulma ile karşılaştım. Sivilcelerim ama geçmişti. Şu sıralar yüzümde ve sırt bölgemde sivilcelerim tekrar çıkmaya başladı. Yine kullanacağım ama bu sefer daha dikkatli kullanacağım.

Uyarı: Bu yazıda bahsi geçen Acnelyse Krem ile ilgili yazılan her şey genel bilgilendirme amaçlıdır. Doktor tavsiyesi değildir. Acnelyse Krem’i kullanmadan önce mutlaka ve mutlaka doktorunuzda ve eczacınızdan bilgi almanız gerekmektedir. Acnelyse kremin bilinçsiz bir şekilde kullanılması sonucu oluşabilecek herhangi bir problemde bu yazı sahibi ve site sahibi asla sorumlu tutulamaz.

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Yaklaşık 3 gün önce cildimin tek renk olması için acnelyse kremi kullanmaya başladım. Kullanmaya başlamadan önce internette bu ilaç ile ilgili bulunan bir çok makale, yorum ve şikayet okuduğum için şu an azar azar sürüyorum. Umarım iyi bir sonuç alırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu