Arşiv

2022 Youtube Ders Kanal Önerileri

Youtube Ders Kanal Önerileri

Hem  sosyal medya üzerinden hem de yorumlar üzerinden bizlere  sıkça sorulan sorulardan biri de Ders çalışmak için hangi  Youtube kanalını izlemeliyim ve/veya ders için hangi Youtube kanallarını tavsiye edersiniz? sorusuna cevap veriyoruz. Yazımızın devamında yeni eğitim öğretim yılı için 2022 Youtube ders kanal önerileri yer almaktadır. Bu kanallar Facebook gruplarında, ekşi sözlük ve çeşitli forumlarda tavsiye edilen kanallardır.

Şenol Hoca – Matematik Youtube Kanalı

Şenol Hoca kanalına Türkiye’nin en büyük Matematik Youtube Kanalı dersek yanlış olmaz. Öğrencilere matematiği kolay ve anlaşılır bir dille öğretmeye çalışan Şenol Aydın, 2011 yılından beri Şenol Hoca Youtube Kanalı üzerinden matematik ve geometri dersi ile ilgili konu anlatımı ve soru çözüm videoları yayınlamaktadır. Şuan youtube’ta 1  milyon aboneye ulaşan kanal, düzenli olarak yeni matematik videoları yayınlayarak abone sayısını gün geçtikçe arttırmakta.

Ayrıca Şenol Hoca’nın Şenol Hoca Yayınları altında Matematik ve Geometri dersleri ile ilgili konu anlatımı ve soru bankası kitapları da bulunmaktadır. YKS Matematik, TYT Matematik yada AYT Matematik alanında kendinizi eksik görüyor, Okulda ve/veya dershanede gördüğünüz matematik konularını tekrar etmek istiyorsanız bu kanalı kesinlikle ama kesinlikle takip etmelisiniz.

Şenol Hoca Youtube Kanalı‘na gitmek için buraya tıklayın.

Onur Gece – Tarih Youtube Kanalı

Onur Gece bir tarih öğretmeni‘dir aynı zamanda Onur Gece isimli  Youtube Tarih Kanalı‘nın da sahibidir. Onur Gece sahip olduğu bu kanalı tarih etüt merkezi olarak nitelendirmektedir. Bu kanalda Tarih kitap önerileri ve kitap tanıtımlarının yanında YKS Tarih (TYT Tarih, AYT Tarih) konu anlatımı videoları da bulunmaktadır. Ayrıca tarih genel tekrarlar, tarih soru – cevap videoları, sınavda çıkabilecek soru tahminleri’de kanalda bulabileceğiniz diğer videolar arasındadır.

Genel olarak videoların hepsi kısa ve öz anlatımlı olup,  çoğu videosu haritalar ile zenginleştirilmiştir. Böylece öğrencileri sıkmadan tarih dersini öğretebilmektir. Nitekim kanalı takip ettiğinizde bunun faydasını kat kat görecek ve bana dua edeceksinizdir. Son olarak Onur Gece kanalının, youtube tarih kanalları arasında önerilerimiz kanallar arasında olduğunu bilmenizi isteriz.

Onur Gece Youtube kanalına gitmek için buraya tıklayın.

Nurtaç Hoca – Geometri Youtube Kanalı

Nurtaç Hoca , Youtube kanal açıklamasına TYT Geometri ve AYT Geometri ile ilgili her şey yazmış. Nurtaç Hoca, geometri youtube kanal önerileri arasındaki en kaliteli hocalardan biridir. 2018 yılından beri açık olan kanalında YKS Geometri konu anlatımları, soru çözümleri, geometri genel tekrar, geometri kitap önerileri ve kitap tanıtım videoları paylaşıyor.

Ayrıca  konu anlatım videolarının altında konu ile ilgili çeşitli testler ve ders notları da bulunmakta.  Böylece dersleri  notları ile uygulamalı olarak takip edip, öğrenme sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Video açıklamasında yer alan konu ile ilgili geometri ders notlarını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Nurtaç hoca geometri youtube kanalı‘na gitmek için buraya tıklayın.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu