Arşiv

Staj İçin Nasıl Banka Hesabı Açarım?

Bu yazımızda sizlerden gelen Staj İçin Nasıl Banka Hesabı Açarım? sorusuna elimizden geldiğince vererek cevap vermeye çalıştık. Meslek liseleri, bazı yükseköğretim programına kayıtlı olan öğrenciler ve çeşitli meslek gruplarına hazırlanan bireyler staj yapmakta ve bunun için de bir miktar para almaktadır. Staj için nasıl banka hesabı açarım sorusu ise belirtilen alanlardaki bireylerin merak konusu olmuştur. Peki, Staj için nasıl banka hesabı açarım diye sorduğunuzu duyar gibiyim. İzninizle hemen anlatmaya başlıyorum.  Öncelikle hangi bankayı tercih edeceğinizi düşünmelisiniz. Her bankanın ayrı kuralları, ayrı hizmet uygulamaları vardır. Kimi bankalar aylık, kimi bankalar ise üç ayda bir, altı ayda bir veya yıllık olacak şekilde hizmet bedellerini tahsis eder. Bireyin en uygun gördüğü bankayı tercih etmesi önerilir.

Staj yapan Herkes Banka Hesabı Açabilir Mi?

Staj için nasıl banka hesabı açarım sorusuna en çok yanıt arayan kesim hiç şüphesiz ergin olmayan bireylerdir. 18 yaşını doldurmadığı halde staja başlayan, ailesinden uzakta olmak zorunda olan bireyler bankalara öğrenci belgeleri ile birlikte başvuru yaparak durumu izah ederler. Banka uygun gördüğü takdirde hesabı açacaktır. Bazı bankalarda bu durum kolaylıkla kabul ediliyorlarmış bazı bankalarda aile onayı aranma şartı devam eder. Ergin olan bireyler ise olmayanlara göre daha kaygısız olarak bankaya gider ve öğrenci belgeleriyle stajda kullanacakları hesap açmak istediklerini bildirir. Gerekli güvenlik kontrolleri sağlanır, kart alınır, hesabın bireye ait olduğuna dair imza atılır ve hesap açılmış olur.

Banka Hesap Açabilme Onayı Verirse Ne Yapılmalı?

Tercih edilen bankanın gişe işlemlerinden sıra alınır. Vakit geldiğinde temsilcinin yanına gidilir ve Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı veya kişiye ait kimlik numarasını üzerinde bulundurup geçerliliği olan belge verilerek (pasaport, ehliyet olabilir) güvenlik kontrollerinin gerçekleştirilmesi beklenir. Hesap kullanımı ile ilgili bilgiler edinilir ve kart alınıp, alındığına dair belge imzalanarak hesap açma işlemi gerçekleştirilmiş olur.

Staj İçin Açılan Hesap Numarası Ne Yapılır?

Açılan hesaba ait hesap numarası, stajı yapacak bireyin ilgili olduğu kuruma belirtilir. Bankadan alınan bir döküm veya ATM aracılığı ile edinilebilecek dekont ile hesap numaranızı vermiş olursunuz. Bu hesap numarası aracılı ile stajı yapan bireye staj ödemesi gerçekleştirilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu