KPSS

2022 KPSS Ne Zaman?

2022 KPSS Ne Zaman? KPSS’ye girecek olan lisans mezunu adaylar, 2022 yılında düzenlenecek sınavların tarihini merak etmektedir. Lisans KPSS başvuruları genellikle mayıs ayında başlamaktadır. Mayıs ayında gerçekleşen başvuruların ardından lisans KPSS temmuz ayında gerçekleştirilmektedir. ÖSYM 2022 sınav takvimi henüz yayınlanmadığı için kesin tarih verilememektedir. Ön lisans 2022 KPSS, ön lisans mezunu adaylarının girebileceği bir sınavdır. Ön lisans düzeyinde gerçekleştirilecek olan sınav için başvurular, 2022 yılının ağustos ayında gerçekleştirilecektir. Sınavın ise kasım ayında gerçekleştirilmesi beklenmektedir. ÖSYM tarafından yayınlanan sınav takvimi, sınavın kesin tarihini belirtecektir. 2022 yılında gerçekleşecek olan ortaöğretim KPSS sınavı için başvurular temmuz ayında başlayacaktır.

Sınava 1 milyondan fazla adayın gireceği tahmin edilmektedir. Ekim ayında yapılması beklenen sınav için kesin tarih, ÖSYM sınav takviminin yayınlanmasının ardından verilecektir.

KPSS Başvuru Tarihleri

2022 KPSS için başvuru yapmak isteyen adaylar, ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemine giriş yaparak yakın zamanda çekilmiş oldukları fotoğraf ve eğitim bilgileri ile sınav başvurusu yapabilecektir. Eğitim bilgilerinin tamamının yer aldığı bir formun doldurulmasının ardından, ÖSYM sistemi adayların tüm bilgilerine erişebilir hale gelecektir. 2022 KPSS Başvuru için; https://ais.osym.gov.tr adresini ziyaret etmek gerekmektedir. Bu linkten yararlanarak başvuruların tamamlanması mümkün olacaktır. ÖSYM, resmi olarak başvuruların alındığını duyurduğu zaman bu link aracılığı ile başvurular tamamlanabilecektir. Ayrıca, internet aracılığı ile başvuru yapamayan ya da yüz yüze başvuru yapmak isteyen adaylar için ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri hizmet vermektedir. Buna ek olarak, başvuru merkezi olarak tanımlanmış bazı yerlerden de KPSS başvurusu yapmak mümkündür. Başvurunun tamamlanmasının ardından, sınav yerlerinin belirlenmesini beklemek gerekecektir. Sınav yerleri, yine ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi aracılığı ile adaylara duyurulacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu