Sayaçlar
Trend

2022 Bursluluk Sınavı Geri Sayım, Kaç Gün Kaldı?

 İOKBS Bursluluk sınavı ne zaman? 2022 bursluluk sınavı geri sayım sayacı ile sınava kaç gün kaldı kolayca öğren. İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) her geçen gün biraz daha yaklaşıyor. Bazı sosyal medya hesaplarından bursluluk sınavı ertelendi mi şeklinde yapılan paylaşımlar öğrencilerin kafası bir hayli karıştırmış durumda.

Peki 2022 bursluluk sınavı ne zaman, hangi tarihte gerçekleşecek? Milli Eğitim bakanlığı tarafından 2022 yılı için henüz bir tarih açıklanmadı.

2022 Bursluluk Sınavı Geri Sayım

2022 Bursluluk Sınavı Sınav tarihi: 05,09, 2022, 10:00
Son başvuru tarihi: –,– 2022, 23:59

Sınav için son başvuru 26 şubat cuma günü yapılabilir. Bu tarihten sonra yapılan başvurular kabul edilmez/ yapılamaz.

Bursluluk Sınavı Kaç Gün Kaldı?

İOKBS bursluluk sınavına kalan gün sayısını aşağıda yer alan geri sayım aracı yardımıyla kolayca öğrenebilirsiniz.

Eğer geri sayım araç çalışmıyorsa, sayfayı yenileyebilirsiniz. Yenilemenize rağmen hala çalışmaz ise lütfen yorum kısmından bize bildirin.

İOKBS Bursluluk  Sınavı Sıkça Sorulanlar

2022 Bursluluk kaç TL?

Bursluluk sınavı için geçmiş yıllarda 330 TL olan burs ücreti, 2022 yılında 370TL olarak ödenmesi beklenmektedir.

Bursluluk sınavı ertelendi mi?

Sosyal medyada sık sık bursluluk sınavı ertelendi şeklinde yapılan paylaşımlar öğrencilerin kafasını bir hayli bulandırmaktadır. Bu soruya cevabımız; Hayır, bursluluk sınavı ertelenmedi. Meb sınav takviminde şu an için herhangi bir değişiklik söz konusu değildir. Eğer bir değişiklik yapılırsa yorum kısmından bildirebilirsiniz. Doğruluk durumu kontrol edildikten sonra sayfamızı hızlı bir şekilde güncelleriz.

2022 bursluluk sınavı ne zamana ertelendi?

İOKBS Bursluluk sınavı — — 2022 tarihinde yapılacaktır.

İlgili Makaleler

18 Yorum

  1. Burdan Türkiye Cumhuriyetine sesleniyorum ben sınavın 5 Eylül’de yapılacağını daha bugün öğrendim nolur 1 15 20 gün daha erteleyin lütfen tek isteğim bu Türkiye Cumhuriyetinden nolur yalvarırım

    1. 2022 yılında asgari ücret, memur ücretleri, emekli ücretleri ve öğrenci burs ve kredileri arttı. Yakın tarihte İOKBS burs miktarının da yükseltilmesi bekleniyor. Konunun takipçisiyiz. Gelişmeler oldukça yazımızı güncelleyeceğiz. Takipte kalın lütfen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu